Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLOT otworzył przeloty na trasie Warszawa-Oslo

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-03-27 12:36:11
ambasada rp, lot, oslo, gardermoen, warszawa-oslo

Na lotnisku Gardermoen odbyła się uroczysta inauguracja przelotów LOT-u w dniu 25 marca 2018 r.

Fot.: Ambasada RP w Oslo

 

Przecięcia wstęgi dokonała Ambasador Iwona Woicka-Żuławska wraz z Wiceprezesem Rozwoju Ruchu Lotniczego AVINOR, p. Jasperem Spruitem i Dyrektorem Biura i Rzecznikiem Prasowym, Biuro Komunikacji Korporacyjnej LOT, p. Adrianem Kubickim. W uroczystości wzięła też udział p. Małgorzata Hudyma, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, p. Martalena Madej, dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Oslo oraz przedstawiciele Regionalnego Biura LOT w Kopenhadze, AVINOR i Ambasady RP w Oslo.

 

Fot.: Ambasada RP w Oslo

 

Tego dnia odbył się pierwszy przelot na trasie Oslo-Warszawa. LOT powrócił na trasę Warszawa - Oslo po 10 latach od zawieszenia tego połączenia.

 

W 2017 r. LOT osiągnął wynik ok. 300 mln zł przychodu, przewożąc 7 mln pasażerów, a w tym roku wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rozwijającego się w obie strony ruchu turystycznego oraz licznej Polonii, pracującej i zamieszkującej w Norwegii, wznawiając swoje od dawna oczekiwane bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicami Polski i Norwegii. Między Warszawą i Oslo LOT będzie oferował 13 rejsów tygodniowo, dwa razy dziennie: w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych. Rejsy poranne będą we wszystkie dni, popołudniowe- z wyjątkiem sobót.

 

Fot.: Ambasada RP w Oslo

 

Loty na trasie Warszawa-Oslo będą wykonywane samolotem Embraer 195, który zabiera na pokład 112 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo