Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w lutym 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2017-04-21 10:47:47
norwegia, produkcja przemysłowa

Norweski Urząd Statystyczny opublikował dane nt. wyników produkcji przemysłowej w lutym 2017 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w lutym 2017 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. o 1,2%. W stosunku do stycznia 2017 r. produkcja spadła o 0,5%.

 

Wzrost produkcji sprzedanej ogółem w lutym 2017 r. był rezultatem aż 20,4-proc. wzrostu sekcji ‘górnictwo i wydobywanie’, która zwiększyła swoją aktywność w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Pozostałe sekcje odnotowały spadki produkcji. Sekcja wydobycia i usług powiązanych zmniejszyła produkcję w skali roku o 0,6%, sekcja ‘wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę’ o 4,9%, a druga co do wagi w całym indeksie - sekcja przetwórstwa przemysłowego odnotowała 1,4-proc. spadek. Wśród głównych komponentów sekcji przetwórstwa przemysłowego najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji maszyn i urządzeń (spadek o 13,9%).

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned