Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w styczniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2017-03-14 09:13:21
norwegia, produkcja przemysłowa

Norweski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane nt. produkcji przemysłowej w styczniu 2017 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w styczniu 2017 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. o 1,3%. W stosunku do grudnia 2017 r. produkcja wzrosła o 3,4%.

 

Wzrost produkcji sprzedanej ogółem w styczniu 2017 r. był rezultatem aż 32,9-proc. wzrostu sekcji ‘górnictwo i wydobywanie’, która zwiększyła swoją aktywność w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Pozostałe sekcje odnotowały spadki produkcji. Sekcja wydobycia i usług powiązanych zmniejszyła produkcję w skali roku o 0,1%, sekcja ‘wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę’ o 6,8%, a ) oraz druga co do wagi w całym indeksie sekcja przetwórstwa przemysłowego odnotowała 0,9-proc. spadek. Wśród głównych komponentów sekcji przetwórstwa przemysłowego najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji maszyn i urządzeń (spadek o 19,2%).

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned