Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Norwegii w październiku 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2016-12-14 11:22:52
norwegia, produkcja przemysłowa

Norweski Urząd Statystyczny opublikował dane nt. produkcji przemysłowej w Norwegii w październiku 2016 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w październiku 2016 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii spadła w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. o 0,7%. W stosunku do września 2016 r. produkcja wzrosła o 10,7%.

 

Spadek produkcji sprzedanej ogółem w październiku 2016 r. był rezultatem głównie słabszych niż przed rokiem wyników drugiej co do wagi w całym indeksie sekcji przetwórstwa przemysłowego (spadek o 3,4%). Wśród głównych komponentów sekcji przetwórstwa przemysłowego najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji maszyn i urządzeń (spadek o 17,3%).

 

Pozostałe sekcje produkcji sprzedanej odnotowały wzrosty. Największa co do wagi w całym indeksie sekcja wydobycia i usług powiązanych zwiększyła produkcję o 2,2%, sekcja ‘wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę’ o 0,8%, a sekcja ‘górnictwo i wydobywanie’ o 8,8% r/r.

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned