Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek produkcji przemysłowej w Norwegii w lutym 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2016-04-20 12:04:02
norwegia, produkcja przemysłowa


Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w lutym 2016 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii spadła w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. o 1,8%. W stosunku do stycznia 2016 r. produkcja wzrosła o 0,4%.

 

Spadek produkcji sprzedanej ogółem w lutym 2016 r. napędzany był głównie bardzo słabymi wynikami drugiej co do wagi w całym indeksie sekcji - przetwórstwa przemysłowego (spadek o 6,0% r/r). Wśród głównych jej komponentów najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji statków, łodzi oraz platform (spadek o 19,6% r/r) oraz maszyn i urządzeń (spadek o 18,6%).

 

Spadek produkcji odnotowała również największa pod względem udziału w produkcji ogółem sekcja wydobycia i usług powiązanych (o 0,8%), a także sekcja górnictwo i wydobywanie (o 15,1% r/r).

 

Jedynie sekcja wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę odnotowała wzrost na poziomie 7,9% r/r.

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned