Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek produkcji przemysłowej w Norwegii w styczniu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2016-03-15 11:31:39
przemysł, norwegia


Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w styczniu 2016 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii spadła w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. o 0,2%. W stosunku do grudnia 2015 r. produkcja pozostała bez zmian.

 

Spadek produkcji sprzedanej ogółem w styczniu 2016 r. napędzany był głównie bardzo słabymi wynikami drugiej co do wagi w całym indeksie sekcji - przetwórstwa przemysłowego (spadek o 6,3% r/r). Wśród głównych jej komponentów najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji statków, łodzi oraz platform (spadek o 17,9% r/r) oraz maszyn i urządzeń (spadek o 12,8%). Spadek produkcji odnotowała również sekcja górnictwo i wydobywanie (-26,6 r/r)%.

 

Największa pod względem udziału w produkcji ogółem sekcja wydobycia i usług powiązanych wzrosła w skali roku o 1,6%. Sekcja wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę odnotowała 11,7-proc. wzrost

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned