Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w sierpniu 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Chałupa | 2015-10-13 11:07:18
przemysł, norwegia


Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w sierpniu 2015 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. o 3,1%. W stosunku do czerwca 2015 r. produkcja wzrosła o 1,7%.

 

Wzrost produkcji sprzedanej ogółem w sierpniu 2015 r. napędzany był głównie bardzo dobrymi wynikami największej pod względem udziału w produkcji ogółem sekcji wydobycia i usług powiązanych (wzrost o 9,3% r/r). Produkcja drugiej co do wagi w całym indeksie sekcji tj. przetwórstwa przemysłowego w skali roku spadła w sierpniu aż o 7,4%. Wśród głównych jej komponentów najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji statków, łodzi oraz platform (spadek o 30,0% r/r) oraz maszyn i urządzeń (- 11,2%). Sekcja górnictwa i wydobywania zmniejszyła produkcję o 0,6% r/r.

 

Pozostałe sekcje produkcji przemysłowej odnotowały wzrost sprzedaży odpowiednio o 9,4% (wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę) i 9,3% (wydobywanie i usługi powiązane).

 

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii